„Чавдар“ с 8 точки пред основния конкурент „Локо“ ГО
Автор: Administrator
Неделя, 18 Април 2010г. 07:40ч.

ПФК „Чавдар“ (Бяла Слатина) продължава да се откъсва в класирането на Северозападната „В“ група.

След като победи в петък (16.4.) „Балкан“ (Белоградчик) с 3:1, а преследвачите от „Локомотив“ (ГО) загубиха гостуването си на „Ботев“ (Козлодуй), където треньор е бившата легенда и треньор на „Чавдар“ - Анатоли Тонов, разликата в точките набъбна на 8. Освен това, белослатинци са и с мач по-малко от „железничарите“.

След седмица „Локо“ ГО приема „Чавдар“ в среща от 21 кръг на първенството. Двубоят ще се играе на неутрален терен.

Иначе в Козлодуй домакините постигнаха заслужена победа с 2:1 над втория в класирането. Гостите започнаха мача по-добре и в първото полувреме се възползваха от грешка в защитата на „Ботев“ и поведоха в резултата, а автор на гола стана Пламен Петков в 26-ата минута.

През второто полувреме възпитаниците на Анатоли Тонов натиснаха и стигнаха до пълен обрат. В 80-ата минута Марио Емилов изравни резултата, а в последните секунди след едно остро центриране гостите си вкараха автогол, който на практика оформи крайното 2:1 за „Ботев“.

С този резултат отборът от Козлодуй се доближи на само 4 точки от второто място, което в момента делят „Горна“ и „Ботев“ (Димово).

Днес е последният мач от кръга между „Ситомир“ (Никопол) и „Трявна“ (Трявна).