Кръстанов се върна в "Чавдар" за 2:2 с "Ботев"
Автор: Administrator
Неделя, 16 Май 2010г. 19:45ч.

„Чавдар“ (Бяла Слатина) и „Ботев“ (Козлодуй) спретнаха голово шоу за 2:2 в среща от 25 кръг на Северозападната „В“ група.

Двубоят имахте възможност да проследите он-лайн от нашия сайт.

Срещата започна с натиск на „Чавдар“ и напълно заслужено домакините стигнаха първи до гол. Във 22-ата минута точен от дузпа беше Светлин Савчев – Еди, но малко по-късно, също от единадесетметров удар, равенството възстанови бившия футболист на белослатинци Николай Ганчев. Обратът стана факт, когато друг бивш играч на „Чавдар“ - Ангел Петров вкара за 1:2 за „Ботев“. В самия край на първото полувреме Васил Григоров възстанови статуквото – 2:2.

След почивката „Чавдар“ буквално натика своя съперник в тяхното наказателно поле, но се стигна само до греда.

24 часа преди срещата пък старши треньорът на тима от Бяла Слатина – Благой Кръстанов заяви, че напуска клуба заедно с капитана Иво Иванов и Владислав Василев, но няколко часа преди началото на двубоя плевенския специалист се разбра с ръководство на тима и води срещата от треньорската скамейка. Очаква се двамата напуснали футболисти също да се върнат за мача срещу съседите от Борован.

„Стана здрав мач с „Ботев“. Въпреки сътресенията в нашия клуб, момчетата показаха хъс и можеха да спечелят двубоя спокойно. Благой Кръстанов ще продължи да бъде треньор на „Чавдар“. Изяснихме си всичко и си стиснахме ръцете за доброто на тима. В сряда отиваме да бием „Торпедо“ в Борован и да продължим по пътя към „Б“ група“, заяви веднага след мача президентът на „Чавдар“ Краси Костов пред www.pfcchavdar.com.

Предстоящият съперник на белослатинци - „Торпедо 2004“ Борован пък победи с 2:1 като гост Павликени в друга среща от кръга. Попаденията за гостите реализираха двама бивши играчи на "Чавдар" Георги Вутков и Цветан Николов-Бербатов.

В класирането продължава да води „Чавдар“ с 51 точки, втори е „"Трявна" с 43 точки, а трети също с 43 точки е "Ситомир“ Никопол.