"Чавдар" се завърна в "Б" група!
Автор: Administrator
Сряда, 26 Май 2010г. 17:30ч.

„Чавдар“ (Бяла Слатина) се завърна в "Б" група година по-късно!!!

Белослатинци станаха шампиони на Северозападната „В“ група, три кръга преди края на първенството, след домакинска победа с 3:0 над „Левски 2007“ (Левски).

Страхотен мач за чавдарци изигра нападателят Милен Тонев, който заби хеттрик във вратата на гостите. Срещата започна с натиск на домакините, но „Левски 2007“ имаха първата възможност да открият резултата, но пропиляха своето положение. В средата на първото полувреме главният съдия Петър Петков не отсъди явна дузпа за „Чавдар“, след нарушение срещу Николай Христов в наказателното поле и вместо това показа на нападателя жълт картон за симулация.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Милен Тонев направи самостоятелен пробив по дясното крило, нахлу в пенала на „Левски 2007“ и със зверски шут откри – 1:0. При този резултат завърши и първата част на мача.

След почивката лидерът в Северозападната „В“ група продължи с головете. Двадесет минути преди края на двубоя отново Милен Тонев се разписа. Нападателят пое топката от централната част на терена и проби през няколко играчи на „Левски 2007“ и разстреля стража на гостите за 2:0. Десет минути по-късно отново Тонев вкара след поредния си мощен самостоятелен пробив и оформи своя хеттрик.

Веднага след последния съдийски сигнал футболистите на „Чавдар“ поздравиха своите фенове и три кръга преди края на първенството се завърнаха в професионалния футбол с гръм и трясък.