"Чавдар" врътна 1:1 с "Локо" Мездра
Автор: Administrator
Четвъртък, 15 Юли 2010г. 14:29ч.

След като контролата с „Ботев“ (Враца) пропадна, футболистите на „Чавдар“ (Бяла Слатина) пътуваха до Мездра, където гостуваха на местния „Локомотив“.

Двата тима си размениха по едно полувреме и срещата заслужено завърши без победител – 1:1.

За „Чавдар“ дебют направи поредният талант дошъл от школата на „Левски“ - Иван Алексиев, който е набор 91' и се подвизава на поста централен нападател. Иначе бившият участник в „А“ група започна по-активно мача и още в 8-ата минута откриха резултата. Цветан Цветанов напредна отляво към наказателното поле, центрира топката отдясно към завърналия се в отбора Цветко Иванов , който с техничен удар прехвърли вратаря Венци Кръстев за 1:0.

В 15-ата минута играчите на „Чавдар“ можеха да изравнят, но от няколко метра Иван Алексиев стреля слабо във вратаря Васил Асенов. До края на полувремето преимуществото беше на страната на „железничарите“.

Втората част започна по-равностойно, но положенията бяха пред вратата на белослатинци. Бившите играчи на „Чавдар“ Цветан Николов, Петър Златков и Мартин Маринов имаха възможности да вкарат нов гол, но нямаха късмет в завършващия удар. Така се стигна до 71-ата минута, когато гостите стигнаха до равенство. Владислав Симеонов напредна сам отляво и центрира остро към непокрития Милен Тонев, който засече красиво за 1:1.

Следващата контрола на „Чавдар“ е в събота срещу „Ботев“ (Враца). Именно срещу тях трябваше да се изправят белослатинци вчера, но в „Ботев“ продължават да потушават напрежението между ръководство и футболисти за неизплатени заплати. Все пак наши източници признаха, че има голяма вероятност приятелската среща да се състои.

Съставът на "Чавдар": В.Кръстев, К.Каменов, Ж.Атанасов, Ив. Иванов, Я.Тричков, В.Малковски, Ив.Самарджиев, И.Гемеджиев, Т.Тодоров, Ст.Стойчев, И.Алексиев (Св.Тошев, А.Димчев, Д.Николов, А.Митев, М.Иванов, К.Григоров, М.Тонев, И.Върбанов, Пенчев, Вл.Симеонов, Ив.Цветков, К.Андонов, Р.Георгиев);

Снимки: lokomotivmezdra.com