Силен "Чавдар" се завърна с победа в "Б" група
Автор: Administrator
Събота, 31 Юли 2010г. 18:59ч.

„Чавдар“ (Бяла Слатина) се завърна подобаващо в Западната „Б“ група, след като разпиля „Ком-Миньор“ (Берковица), но го победи само с 1:0.

Попадението падна 120 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Милен Тонев с хубав шут застреля вратарят Петков.

Цялата среща мина под диктовката на домакините, които тотално надиграха тима от Берковица, но само малшанса и липсата на концентрация пред гола лиши „Чавдар“ от по-изразителна победа. Двубоят започна с греда за домакините. След центриране от корнер, Влади Василев стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на „Ком-Миньор“. При ударът нападателят счупи хрущял на носа и беше сменен от Георги Ковачев. Няколко минути по-късно пък Мартинов от гостите също беше сменен принудително, тъй като извади рамо. В 10-ата минута „Чавдар“ имаше нова възможност за гол след изпълнение на корнер, но Кристиян Григоров се размина с топката и пропусна от чиста позиция.

След почивката домакините продължиха с натиска си пред вратата на Берковица, които се бяха окупирали стабилно в защита. В 67-ата минута Любомир Чернев се откъсна сам срещу вратаря Петков, но стреля покрай вратата. Петнадесет минути по-късно Ковачев проби от ляво, навлезе в наказателното поле, но силният му изстрел мина над вратата. Така се стигна до 88-ата минута, когато след многоходова атака с едно докосване, Милен Тонев получи топката на точката за изпълнение на дузпата и без проблем разстреля Петков за 1:0. В ответната атака гостите отправиха и първия си удар по посока на Ивайло Василев. Мощен шут беше спасен по брилянтен начин от младежкия национал.

Силен мач за домакините записаха голмайсторът Милен Тонев, стражът Ивайло Василев, Георги Ковачев и Живко Атанасов, който беше наблюдаван от трибуните от майка си - световната рекордьорка на 110 метра с препятствия Йорданка Донкова.

Витрина на мача:

Съставът на „Чавдар“: 12. Ивайло Василев, 16. Камен Каменов, 3. Живко Атанасов, 14. Явор Тричков, 5. Кристиан Григоров, 20. Йордан Апостолов, 7. Ивайло Самарджиев (62 мин. 8. Виктор Малковски), 6. Милен Тонев, 10. Любомир Чернев (72 мин. 11. Стайко Стойчев), 9. Владислав Василев (5 мин. 15. Георги Ковачев), 17. Тихомир Тодоров-капитан;     старши-треньор Йордан Стойков

За „Ком-Миньор“ играха: 87. Николай Петков, 7. Чавдар Димитров, 5. Антон Вергилов-капитан, 3. Никола Салджиев, 17. Костадин Бошикьов, 77. Дилян Димитров, 30. Георги Недялков, 22. Калоян Зарчов (46 мин. 9. Благовест Тодоров, 75 мин. 15. Росен Колев), 90. Светослав Костов, 24. Мартин Мартинов (18 мин.8. Адриан Кирилов), 11. Радослав Давидов;    старши треньор - Димитър Стоилов

Рефер: Вихрен Манев - София; Помощници: Петър Стойчевски и Николай Георгиев - София; Четвърти съдия - Мартин Стоименов - София
жк: Тричков, Апостолов, Ковачев, Стойчев (Ч); Петков,Д. Димитров, Недялков (К)

Стадион: „Чавдар“, 1000 зрители