Home Новини Новини Трета поредна загуба за „Чавдар“ в контролите
Трета поредна загуба за „Чавдар“ в контролите
Автор: Administrator
Петък, 15 Юли 2011г. 07:07ч.

DSCN7156.JPG

Завърналият се отново в “А” група отбор на „Ботев“ (Враца) разгроми с 4:1 „Чавдар“ (Бяла Слатина).

Контролата се игра на стадион “Христо Ботев”, а домакините се оттеглиха на почивката с класическа преднина от три гола.

Юлската жега бе причината нуелевото равенство да се запази чак до 32-ата минута, когато Иван Коконов вкара отблизо. Бранимир Костадинов покачи с прехвърлящ удар по диагонала шест минути по-късно. Пет минути след това преотстъпеният от Литекс бразилски нападател Нене оформи класиката в мача с тупалка отдалеч.

4:0 стана в 78-та минута, разписа се с глава друг кадър на Литекс - Атанас Димитров. Гостите от „Чавдар“ стигнаха до почетен гол в 83-та минута, когато Георги Тодоров завърши с удар под гредата бърза контраатака на гостите.

За домакините игра бившият централен защитник на „Чавдар“ Траян Траянов. Това е трета поредна загуба за белослатинци, които шокират с отрицателната си голова разлика от 2:16. Следващата контрола за тима на Диян Божилов е в Бяла Слатина на 19 юли (вторник) срещу плевенския „Спартак“.

Витрина на мача

Ботев (Вр) –  Чавдар (БСл) 4:1
Голмайстори: 1:0 Иван Коконов (32), 2:0 Бранимир Костадинов (38), 3:0 Нене (43), 4:0 Атанас Димитров (78), 4:1 Георги Тодоров (83).

„Ботев” Враца: Станев, Куанг, Ванков /23-та мин, Траянов/ Петров, Найденов, Цанков, Мечев, Нене, Коконов, Ценов, Бранимир Костадинов (Митов, Кевин, Георгиев, Ангелов, Валериев, Стоянов, Лаков, Димитров, Вълчев, Пенчев, Чалъков).
„Чавдар” Бяла Слатина: Младенов, Самарджиев, Каменов, Красимиров, Димитров, Грозев, М.Симеонов, Тодоров, Иванов, В.Василев, В. Симеонов (Зарев, Тошев, Малковски, Миленов, Др. Иванов, Мих. Михайлов, Чнчев, Тодоров, Ценков, Цветков).

Стадион „Христо  Ботев” гр. Враца, 500 зрители.